/Files/images/SAM_1751.JPG

Мова - невичерпне джерело розумового розвитку дитини. Без розвиненого мовлення малюк не зможе здобути міцних і грунтовних знань з основних наук, не зможе цілісно і гармонійно розвиватися.

В дошкільному навчальному закладі № 20 "Берізка" працюють вчителі-логопеди Берегова Ольга Валентинівна та Межерицька Юлія Костянтинівна, які надають логопедичну допомогу дітям.

Зверніться вчасно до логопеда, прислухайтесь до його порад! Не позбавляйте свою дитину можливості вільно розвиватися, вповні відчувати красу життя і радість спілкування.

/Files/photogallery/1.jpg

Шановні батьки, бабусі, дідусі та всі, кому не байдуже мовлення дитини!

Своєчасне оволодіння мовленням – основа розумового розвитку дитини, запорука її повноцінного спілкування з оточуючими. Дитина росте та розвивається. Відповідно відбувається розвиток її мовлення. Основними структурними компонентами мовлення є:

- звуковий склад;

- словник;

- граматична будова.

Різні відхилення в розвитку мовлення негативно позначаються на сприйманні мови, висловлюванні власних думок, оволодінні знаннями та формуванні особистості дитини.

Займатися з дитиною потрібно змалку, від самого народження. Але особливо важливим є вік 3 – 6 років, коли необхідно приділяти мовленню дитини окрему увагу.

Розвивати мовлення можна тоді, коли ви граєте з малюком, годуєте його, спілкуєтесь із ним.

Що робити, якщо ваша дитина неправильно вимовляє деякі звуки? Інколи достатньо, щоб дитина почула правильну вимову дорослих, повторила за ним і почала правильно вимовляти звук, але іноді цього буває замало і звуки „не даються”. Маленька дитина не завжди відразу оволодіває правильною вимовою, навіть при нормальному мовленнєвому розвитку. Багато звуків дитина вимовляє майже без зусиль :[ м, н, т, п] і звичайно голосні звуки. Найважче даються шиплячі [ж, ш, ч ], свистячі[с,з, ц], а також сонорні [р] і [л]. Не правильна вимова дітей до 3 років є нормою. Але не пізніше 5 – 6 років дитина має оволодіти правильною вимовою всіх звуків рідної мови. Після цього віку будь-які порушення у вимові звуків вважаються дефектом звуковимови.

Як розвивати мовлення дитини:

1. Спілкуйтесь з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети, які оточують дитину.

2. Збагачуйте словниковий запас малюка новими словами, пояснюючи їх.

3. Розмовляйте з дитиною повільно, грамотно і чітко.

4. Спонукайте дитину до мовлення, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюйте їх.

5. Коли малюк говорить, виплавляйте його мовленнєві помилки тільки після того як він закінчить фразу.

6. Багато читайте дитині, вчіть її переказувати, разом вчіть вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками.

7. Процес розвитку мовлення стимулює дрібна моторика рук. Виконуйте вправи для пальчиків, малюйте олівцями і крейдою, грайте в мозаїку.

Не забувайте хвалити дитину після кожного успіху!

Ви – перші вчителі рідної мови для своєї дитини!

/Files/images/0-02-05-3801661f7ad530dbb5fbbcdaca725a905567037109797daafa8d56312f0bdf33_76de596f.jpg

/Files/images/8f281d30e5e0abcf52e4c9d0ec9dca5f-0.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 257

Коментарi