На виконання листа Білоцерківського Районного відділу ГУ ДСНС у Київській області та у зв'язку з проведенням цілеспрямованої роботи серед вихованців щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, з метою виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, соціальному середовищі, підняття рівня інформаційно просвітницької роботи з забезпечення безпечної життєдіяльності населення в закладі було проведено Тиждень безпеки дитини.

Основними цілями та завданнями «Тижня безпеки дитини» було:

 • вироблення у дітей дошкільного віку умінь і навичок захисту свого життя і здоровя під час надзвичайних ситуацій;
 • формування та розвиток у дітей дошкільного віку високих морально-психологічних якостей: сміливості, витримки, ініціативи і кмітливості;
 • удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педпрацівників та обслуговуючого персоналу закладу з питань захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;
 • поліпшення якості навчально-виховної роботи в закладі з питань охорони життя, здоровя та норм поведінки дітей під час надзвичайних ситуацій.

В ході проведення «Тижня безпеки дитини» проведені наступні заходи:

З педагогічним складом:

 • Консультація «Треба так багато знати, щоб життя оберігати» (методичні поради з питань безпеки життєдіяльності дошкільників);
 • Ділова гра «Розумна обережність – запорука безпеки» (з проблеми безпеки життєдіяльності дітей);
 • Індивідуальні консультації з питань поінформування дошкільників про пожежну безпеку.

З працюючим персоналом:

 • Консультація «Дитина та її «Я» психологічна небезпека».

Батькам надано поради з питань безпеки життєдіяльності дошкільнят: «Як уникнути стресів, травм та неадекватної поведінки дитини», «Як формувати безпечну поведінку у дітей»,«Будьте прикладом для своєї дитини».

З дитячими групами проведено тематичні дні присвячені таким темам «Здорова дитина – щаслива родина», «Природа – друг, коли ти добре її знаєш», «Вогонь – друг, вогонь – ворог»». З дітьми проводились такі форми роботи як заняття, екскурсії, спостереження, бесіди, читання творів художньої літератури на відповідну тематику, дидактичні та творчі ігри, драматизації, вікторини, моделювання ситуацій, День здоров’я, тренування по евакуації дітей під час пожежі.


В ході Тижня безпеки було організовано зустріч дітей та педагогічного колективу з працівником ДАІ майором міліції Антосюком О.Л., який провів заняття з дітьми та персоналом з питань безпеки вуличного руху та дотримання правил пішоходів.

/Files/images/DSC08935.JPG

/Files/images/DSC08942.JPG

/Files/images/DSC08949.JPG

/Files/images/SAM_3470.JPG

Сюжетно-рольова гра "Пожежники"

/Files/images/SAM_3471.JPG

Тренування "Евакуація дітей під час пожежі"


Дитина і природа - користь та небезпека

Ні для кого не секрет, що сформована соціальна та екологічна обстановка викликає занепокоєння у людей всієї планети. особливу тривогу ми відчуваємо за найбільш беззахисних громадян - маленьких дітей. Сьогодні саме життя довело необхідність навчання не лише дорослих, а й малюків основам безпеки життєдіяльності. Адже в умовах соціального, природного та екологічного неблагополуччя природна допитливість дитини в пізнанні навколишнього світу може стати небезпечною для неї. Цей дивовижний світ природи: світ фарб, перетворень і несподіванок. Дитині цікаво абсолютно все: їй хочеться спробувати, доторкнутися, відчути, побачити, почути. Як розрізнити небезпечне і безпечне, корисне і потрібне від шкідливого? Саме для цього дитині потрібен "провідник". Цим провідником є дорослий. Завдання дорослих (педагогів, батьків) полягає в тому, щоб сформувати свідоме і відповідальне ставлення до особистої безпеки та безпеки оточуючих.

Формування поняття взаємозв'язку та взаємодії всіх природних об'єктів відбувається через ознайомлення дошкільнят зі значенням природи в житті людини. Необхідно формувати цілісне уявлення картини світу, про людину, як частину природи. Розповідати, що до природних небезпек відносяться об'єкти флори, фауни, стихійні явища природи...

З цією метою педагоги закладу розробили проекти, що сприяють ознайомленню дітей з природним довкіллям та формують у них навички безпечної поведінки. Такі проекти були презентовані на педагогічній раді з проблеми "Безпека дитини в природі".

/Files/images/SAM_3035.JPG

В закладі проведено конкурс на кращу авторську дидактичну гру з безпеки життєдіяльності дітей з розділу "Дитина і природа". Вихователями були представлені такі ігри:

/Files/images/SAM_3078.JPG

"Екологічний барометр"

/Files/images/SAM_3080.JPG

"Цікаві явища природи"

/Files/images/SAM_3083.JPG

"У світі природи"

/Files/images/SAM_3086.JPG

"На лісовій галявині"

/Files/images/SAM_3088.JPG

"Стихійні лиха нашої місцевості"


Поради для малят та батьків з безпеки життєдіяльності

Знову вимкнули світло...

Вечір... Ти сидиш в кімнаті і дивишся телевізор. Раптом — блись! Вимкнули світло: щось негаразд в електромережі твого міста чи села.
Образливо — якраз на найцікавішому місці! Але нічого не вдієш. Прослідкуй, щоб ця неприємна ситуація не переросла в небезпечну.
Декілька хвилин посидь на місці, доки очі не звикнуть до темряви.
Якщо ти ще не вмієш добре орієнтуватися без світла — візьми кишеньковий ліхтарик. Він повинен завжди знаходитись в одному й тому ж місці.
Коли під рукою ліхтарика нема, повільно рухайся вперед, навпомацки знаходячи собі дорогу.
Найперше: вимкни з розеток всі електроприлади, котрі працювали, коли було світло.
Газовою плитою в темряві теж не варто користуватися, особливо якщо вдома нема дорослих. Вимкни і її.
Перевір, чи закриті крани з холодною та гарячою водою.

Чи обов'язково сидіти в темряві?

Дійсно, сидіти в неосвітленій оселі — приємного мало. Хочеться, щоб в кімнаті було хоча б якесь світло. Згадав? У мами є гасова лампа та свічки. Є й сірники. Ці речі називаються відкритим вогнем.
Як же навчитись користуватися відкритим вогнем, не допускаючи при цьому пожежі?

Запам'ятай!

 • При користуванні свічкою треба мати для неї металеві підсвічники.
 • Не можна ходить з свічкою по кімнаті.
 • Гасова лампа не повинна стояти поряд з їжею, ліками, ватою, книгами, паперами, легкозаймистими речовинами (лаками, спиртом, розчинниками).
 • Не можна залишати гасову лампу без нагляду.
 • Сірники потрібні для того, щоб запалити свічку чи лампу. Гратись ними категорично заборонено!
 • Засвітивши свічку чи гасову лампу, ретельно погаси сірника. Перевір, щоб він не димів.
 • Якщо сірники погано запалюються, не кидай їх під ноги чи на стіл. Від тліючого маленького сірника може розгулятися величезна пожежа.
 • Найкраще гасити сірника водою.

Якщо темно лише в твоїй оселі

Коли в твоїй домівці запанувала темрява, не зашкодить поглянути у вікно: чи й у інших будинках темно? Якщо скрізь відключенням електромережі керують спеціалісти, тобі турбуватись нічого.
Коли ж світла немає лише в твоїй оселі, клич дорослих: батьків, сусідів, знайомих.
Вдома Світло може зникнути при:

 • загоранні електропроводки;
 • короткому замиканні;
 • пошкодженні електроприладів.

Всі ці несправності можуть виникнути і без зникнення світла. Тоді тобі загрожує ураження струмом.

Як уникнути ураження електричним струмом:

 • Уважно поглянь навколо: чи ніде не димить, чи не чути неприємного запаху, що виникає при горінні, тлінні, плавленні.
 • Якщо з якогось електроприладу чується тріскотіння, йде дим чи пробиваються язики полум'я — не поспішай смикати за шнур, що включений в розетку. Тебе може вдарити струмом! Клич дорослих.
 • Треба відключити струм в усьому приміщенні. Коли рубильника не дістатись, дорослий повинен витягти шнур палаючого електроприладу з розетки за допомогою сухої палиці, гумової рукавиці тощо.
 • Відключивши струм, палаючий електроприлад накривають мокрою цупкою тканиною, яка не пропускає повітря. Для гасіння вогню можна використати пісок.
 • Ні в якому разі не лий воду, якщо електричний струм не вимкнуто! Вода — добрий провідник електрики. Ти можеш постраждати!

Кухня — обличчя господарів

Кажуть, що людина найбільше часу проводить на кухні. Тут вона готує їжу, в переважній більшості випадків, тут і споживає її. Якщо немає ванної кімнати, то в кухні ще й перуть та прасують. А ще консервують, майструють, шиють, плетуть... Навіть дивляться телевізор.
Майже все кухонне, електричне та газове приладдя теж знаходиться на кухні. Інколи тут розміщені ще й опалювальні пристрої.
Всі ці прилади прекрасно уживаються разом, якщо господарі дотримуються елементарних правил безпеки.

Щоб уникнути неприємностей на кухні:

 • Перш ніж брати до рук ніж, навчись користуватись ним в присутності батьків.
 • Користуватись кухонним, електричним та газовим приладдям можна тільки після того, як дорослі детально пояснять правила поводження з ними і ще деякий час наглядатимуть за тим, чи правильно ти все виконуєш.
 • Не чіпай без дозволу дорослих ножі, різні пристрої, незнайомі тобі рідини, що зберігаються в шафках.
 • Перш, ніж користуватися всім кухонним начинням, батьки повинні пояснити тобі, як діяти в разі виникнення пожежі та інших нещасних випадків.
 • Користуватися печами та камінами, самостійно розводити в них вогонь дітям твого віку заборонено.

Увага!

Під час виконання будь-якої роботи на кухні завжди є небезпека травмувати себе. Це можуть бути опіки, порізи, колючі рани, ураження струмом... Від таких неприємностей не застрахований ніхто. Але обережна людина таких поранень майже не отримує. Якщо це все ж таки трапилось, ти повинен, не панікуючи, надати домедичну допомогу і потерпілому, і самому собі.

Що необхідно знати про опіки?

Опік — це пошкодження тканин організму, викликане дією високої температури. Опік може бути не лише від вогню, але й від окропу, пари, праски, електроструму тощо.
Тяжкість пошкоджень залежить від висоти температури; тривалості дії вогню; від того, яке місце обпечене; чи великі його розміри. Частіше трапляються опіки рук, ніг, очей; рідше — тулуба і голови.

 • Якщо на місці опіку шкіра лише почервоніла і відчувається біль — це опік першого ступеня.
 • Якщо на шкірі з'явилися пухирі — опік другого ступеня.
 • Якщо обпечені всі шари шкіри — опік третього ступеня.
 • Якщо м'язи і навіть кістки обвуглені — опік четвертого ступеня.
 • Коли обпечена третя частина поверхні тіла — наступає смерть. Від опіків страждає весь організм. Тканина, що відмирає, виділяє речовини, при всмоктуванні яких в кров виникає отруєння всіх органів. Від болю з'являються порушення нервової системи і мозку.

Перша долікарська допомога при опіках

 • Щоб зупинити дію високої температури на потерпілого, необхідно погасити полум'я на людині, зняти тліючий одяг.
 • Не можна збивати полум'я на потерпілому. Потрібно накинути на нього цупку тканину, пальто, ковдру чи килим, щоб зупинити доступ кисню.
 • Знімаючи одяг, не можна стягувати його: просто розріж на частини.
 • Всю поверхню опіку покривають чистою пов'язкою.
 • Потерпілого зігрівають, дають тепле питво й відправляють до лікарні.
 • Ні в якому разі не можна змазувати опіки жирами. Це тільки прискорить потрапляння мікробів в рану.
 • Опіки першого та другого ступенів лікують вдома, їх протирають спиртом і накладають чисту пов'язку.

Опіки без вогню

Інколи, щоб отримати серйозний опік, не потрібно ні вогню, ні окропу. Всі хімічні речовини можуть викликати найтяжчі опіки. Щоб не трапилось біди, запам'ятай:

 • Ніколи не можна нюхати, брати до рук, куштувати невідомі тобі речовини, порошки, пасти і. інші речі з маминої шафки чи татової майстерні.
 • Ніколи не слухай друзів, які пропонують тобі скуштувати невідому речовину чи рідину, Хімічні опіки дуже важко піддаються лікуванню.
 • Якщо на шкіру потрапляє кислота — відразу утворюється коричневий чи чорний струп.
 • Якщо ж кислота потрапила в рот чи була випита, — вона наскрізь пропалює слизову оболонку.

Як допомогти потерпілому?

 • Перед відправкою до лікарні опік прикривають чистою пов'язкою.
 • Якщо на шкіру потрапив фосфор, він спалахує. Людина страждає удвічі: від хімічної речовини і від вогню. Обпечене місце потрібно опустити під воду і паличкою видалити шматочки фосфору та накласти пов'язку.
 • Якщо на шкіру потрапило негашене вапно, ні в якому разі не можна допустити, щоб туди потрапила вода — виникне бурхлива хімічна реакція! \ Необхідно змазати опік олією.

Увага!

Навіть незначний хімічний опік вимагає обов'язкового втручання лікаря.

Чи всі рани однакові?

Всіляке пошкодження шкіри — це рана. Рани можуть бути поверхневими і глибокими.
Якщо рана глибока, життю людини загрожує сильна кровотеча з судин і пошкоджених органів.
Незначна рана теж може бути небезпечною, бо одночасно з пораненням в неї потрапляють бруд, мікроби — збудники інфекцій.
Найнебезпечнішими хворобами, які викликають інфекцію, є правець і гангрена. Інколи гній від рани потрапляє в кров і тоді починається сепсис. При сепсисі у хворого до 40° С підвищується температура тіла, його морозить. Він марить, втрачає свідомість. Такий стан часто закінчується смертю.
Образливо, що таке страшне ускладнення виникає від незнання елементарних правил безпеки; від легковажності потерпілого і людей, що його оточують.
Кожна людина повинна знати, що рани можуть бути різані, колоті, забиті, рвані. У всіх цих ранах уже є мікроби, що потрапили туди одночасно з пораненням.
Тому усяку, навіть незначну, ранку та подряпину обов'язково потрібно обробити дезинфікуючим розчином, тобто таким засобом, що вбиває мікроби. Йод, зеленка, перекис водню, розчин марганцівки захистять тебе від інфекцій при порізах,
подряпинах, інших пораненнях.

Чи можна самому зупинити кровотечу?

Якщо у людини рана чи навіть невеличка ранка — обов'язково буде йти кров. Інколи кров тільки точиться, наприклад, при саднах на коліні. В цьому випадку кровотеча зупиниться сама по собі, утворивши на поверхні ранки свіжу криваву шкірочку, бо пошкоджені капіляри.
Потрібно накласти на ранку декілька легких витків бинта, обробити її дезінфікуючим розчином, і проблема вирішена.
Буває, що кров витікає спокійною цівкою темно-червоного кольору. Це постраждала вена, тому рана більш серйозна, хоча й з нею можна справитись самостійно. Треба накласти здавлюючу пов'язку. Через деякий час кровотеча зупиниться, рана заживе і пов'язку можна буде зняти.
Дуже важко зупинити кровотечу, коли яскраво-червона кров б'є поштовхами. Це пошкоджена артерія. Артеріальну кровотечу остаточно можна зупинити лише в лікарні. Але доки потерпілий потрапить до рук лікарів, він може померти від втрати крові. Тому до приїзду швидкої допомоги проводять тимчасову зупинку кровотечі,
З цією метою використовують джгути, закрутки з матеріалів, які знайдуться під рукою.
Можна тимчасово зупинити кров навіть згинанням руки чи ноги. Головне — перетиснути ушкоджену судину вище поранення, і кровотеча зупиниться.
Після зупинки кровотечі потрібно продезинфікувати рану і накласти на неї чисту пов'язку.

Увага!

Кінцівку, стиснену джгутом, зручно підв'язують, чи укладають, якщо людина знаходиться на ношах. До джгута обов'язково прикріплюють записку з указанням часу, коли він накладений. Якщо джгут тримати більше 2 годин, може початися омертвіння тканини. Про це треба пам'ятати!

Поради лікаря Будьздоровченка

Якщо ти порізався — приклади до рани шматочок цибулини. Вона швидко спинить кров.
• Якщо злегка обпік шкіру — допоможуть примочки із свіжовиготовленого розчину питної соди, марганцівки або спирту.

Враження електричним струмом

Тебе оточує безліч корисних, полегшуючих життя речей: прасок, пилососів, кавоварок, настільних ламп, телевізорів, холодильників тощо. Всі вони — твої помічники. А помічників потрібно «годувати». Тому всі, навіть маленькі діти знають, що їх «годує» електричний струм — теж наш товариш і помічник,
коли з ним поводитися обережно, виконуючи всі правила користування електроприладами.
Вирвавшись на волю, електричний струм може наробити багато лиха: влаштувати страшну пожежу, сильно уразити господаря. Пошкодження, що виникають від дій електричного струму, називаються електр
отравмою.
При електротравмі можуть бути:

 • слабкість;
 • почервоніння;
 • втрата чутливості;
 • запаморочення;
 • втрата свідомості.

Якщо сила струму більша, діяв він довго, шкіра людини була вологою, в місці входу і виходу струму можуть виникнути глибокі опіки. До того ж:

 • Страждає нервова система.
 • Потерпілого важко відірвати від джерела струму.
 • Знижується температура тіла.
 • Зупиняється дихання.
 • Недостатньо працює серце.

Перша допомога при ураженні струмом

В першу чергу слід зупинити дію електроструму. Пам'ятай, що тіло ураженого являється провідником струму, і якщо доторкнутися до нього, можна отримати електротравму. Тому краще виключити струм, використовуючи рубильник, електропробки. Якщо це неможливо, треба:

 • Відвести провід від ураженого при допомозі гумових чи дерев'яних предметів.
 • Опіки покрити пов'язкою.
 • Якщо потрібно, зробити штучне дихання.
 • Потерпілого відправити до лікарні. Ускладнення можуть виникнути навіть через декілька годин.

Поради Королеви Безпеки

Щоб відвести від постраждалого провід:

 • відключи електрику в квартирі;
 • стань на гумовий килимок, книгу чи будь-який сухий дерев'яний предмет;
 • сухим дерев'яним або пластмасовим предметом відведи провід від постраждалого.
 • Часто при ураженні струмом, коли потерпілий доторкнувся до неізольованого проводу, він не може розтулити пальці, зведені судомою. Якщо людина в свідомості, треба крикнути: «Падай!». При падінні руки розімкнуться самі собою і дія струму припиниться.

Не зайве нагадати:

 • не вмикай незнайомі електроприлади сам, без дорослих. Дроти, по яких іде струм, ізольовані, але ізоляція може зіпсуватися — вивільнена електрика наробить тобі лиха;
 • не встромлюй пальці, або будь-які предмети, в розетку;
 • користуйся лише вимикачем, який ти добре знаєш. Якщо в гостях чи на дачі помітив незнайомий тобі вимикач, запитай дорослих, як з ним поводитися.

Поради Королеви Безпеки

Корисно знати!

Причиною найбільшої кількості пожеж є коротке замикання електроприладів, яке виникає внаслідок зіпсованих електроприладів або порушення правил їх використання.
При короткому замиканні зростає сила струму, з'являється полум'я електричної дуги, температура якого досягає 4000 ° С. Вона швидко поширюється на довколишні предмети. Виникає пожежа, яка з часом може охоплювати дедалі більші ділянки приміщення. Горіння супроводжується іскрінням, виділенням великої кількості диму, чадного газу. Це ускладнює процес гасіння пожежі. Причиною короткого замикання є порушення ізоляції в електричних проводах, зумовлене перенапругою, механічним пошкодженням, недостатнім доглядом за електрообладнанням. Найчастіше пошкодження ізоляції проводів бувають механічними, коли люди:

 • неправильно кладуть електричні проводи;
 • кидають їх на підлогу;
 • скручують, перегинають;
 • зачищають електричні проводи, які знаходяться під напругою;
 • викручують електричну лампочку, не відключивши напруги;
 • лізуть в патрон металевими предметами;
 • кидають на електроприлади різноманітні предмети.

Перевантаження електромережі й електрообладнання є особливо небезпечним, оскільки при ньому проводи загораються в важкодоступних місцях і гасити їх складно. Перевантаження можливе:

 • коли використовують електричні подовжувачі, а до них підключають різноманітні комбіновані розетки на 2—4 гнізда, розподільні трійники тощо;
 • коли одночасно підключають телевізор, праску, інші електроприлади, це створює значне перевантаження і електричний подовжувач може загорітися.

Правила користування кухонним, електричним та газовим приладдям

При користуванні кухонними плитами забороняється:

 • користуватись зіпсованими засобами обігріву;
 • розпалювати дрова бензином, гасом та іншими горючими рідинами:
 • залишати плити, що топляться, без догляду;
 • зберігати біля них дрова, торф, вугілля;
 • просушувати одяг та інші речі над плитами чи біля димоходу;
 • встановлювати столи, стільці, шафи, інші меблі біля плити, ближче як за 0,5 м;
 • розводити вогонь, якщо перед дверцятами немає металевого листа;
 • висипати гарячий попіл, шлак, вугілля біля будівель.

При користуванні телевізором потрібно пам'ятати, що:

 • його слід ставити в місцях, які не перекривають виходів з приміщення. Найкраще це робити на протилежному від виходу боці на відстані 1-—1,5 м від опалювальної системи;
 • щоб при потребі негайно виключити телевізор, розетка для нього повинна знаходитись у доступному місці;
 • не можна залишати включеним телевізор, якщо в кімнаті нікого немає;
 • якщо в телевізорі щось зіпсоване, його необхідно виключити і не включати до приходу спеціаліста;
 • не можна встановлювати телевізор поблизу легкозаймистих предметів (він може загорітися або вибухнути!);
 • якщо під час телепередачі в телевізорі потух екран, ні в якому разі не можна по ньому стукати;
 • якщо корпус телевізора пошкоджений, з'являється гудіння та потріскування, — він може перегрітись і загорітись.

При користуванні електропраскою:

 • прасувати дозволяється лише в спеціально обладнаному місці;
 • на столі для праски повинна стояти металева підставка, що запобігає нагріванню дерева та тканини;
 • забороняється користуватися несправною праскою, ставити її на стіл без ізолюючої підставки. При користуванні електрочайником чи електросамоваром потрібно;
 • перед вмиканням їх в мережу впевнитись, що в них є вода, у разі потреби долити її;
 • стежити за поповненням води в цих приладах по мірі її витрачання;

При користуванні електрокип'ятильником;

 • ні в якому разі не можна перевіряти рукою, чи нагрілась вода, попередньо не відключивши струм. Не можна у воду навіть пальчик встромляти! Може уразити струмом! Бували смертельні випадки.

Поради пожежного Гасивогонька

Якщо ти виявив витік газу:

 • не включай електрику;
 • не користуйся сірниками; не користуйся відкритим вогнем;
 • провітри приміщення; перекрий крани газоподачі;
 • виклич аварійну службу по телефону 104.

При наближенні грози необхідно негайно вимкнути електроприлади. Найбільш вогненебезпечні такі матеріали:

 • поролон — під час його горіння виділяються дуже токсичні гази;
 • целулоїд — інтенсивно горить.

Різні круп'яні вироби, борошно, сушені плоди і ягоди, масло, жири відносяться до пожежонебезпечних. Особливо легко займається пил, що літає в повітрі. Змішавшись з названими продуктами, пил може навіть вибухнути!
Увага!
Загасити палаючий газ дуже важко. Не можна робити цього водою: горюча рідина легша і, піднімаючись на поверхню води, продовжує палати. Треба припинити доступ повітря: щільно накрити вогонь товстою ковдрою і притоптати зверху ногами. Можна засипати його піском, землею. Вогонь на навколишніх предметах заливають вод
ою.

Кiлькiсть переглядiв: 719

Коментарi