Соціалізація - навчання жити у суспільстві

Однією із найважливіших складових процесу розвитку дітей є процес соціалізації особистості, під час якої на дитину впливають різноманітні соціальні інститути, такі як сім'я, дошкільні та загальноосвітні заклади, засоби масової інформації (радіо, телебачення) та живе безпосереднє спілкування з оточуючими людьми.

Соціалізація - процес входження особистості в соціум, її взаємодія з суспільством - прийняття правил, норм, цінностей і моралі цього суспільства, набуття соціального досвіду.

Цілеспрямолване залучення дитини до соціально-моральних цінностей людства і конкретного суспільства починається у ранньому дитинстві. Успішність цього процесу залежить від єдності моральної свідомості і поведінки. Визначальною у ньому є роль дорослого як "соціального провідника", зразка для наслідування, організатора соціального досвіду дитини.

З метою активізації знань педагогів з актуальності проблеми соціалізації, її аспектів, форм роботи з дітьми та батьками в закладі було проведено ряд методичних заходів:

/Files/images/DSC09438.JPG

Семінар-практикум для педпрацівників з елементами психолого-педагогічного тренінгу "Соціалізація - навчання жити у суспільстві"

/Files/images/DSC09442.JPG

Педагогічна рада у формі круглого столу "Дитина і соціум"

/Files/images/DSC09444.JPG

Інтерактивна консультація вчителя-логопеда з елементами тренінгу для педпрацівників "Мистецтво спілкування з дітьми дошкільного віку".

/Files/images/DSC09290.JPG

Показ відкритого заняття в ІІ молодшій групі "Барвінок" "Найважливіша людина в світі".

/Files/images/DSC09304.JPG

Показ відкритого заняття у старшій логопедичній групі "Ромашка" "Людина починається з добра".

Кiлькiсть переглядiв: 258

Коментарi