Проблеми патріотичного виховання в сучасній Україні. Актуальність патріотичного виховання

Проблеми соціально-економічного становища українського суспільства на сучасному етапі, зниження рівня життя більшості населення, його розшарування, знецінення традиційних моральних норм і цінностей, пропаганда жорстокості, бездуховності, насильства, невизначеність в оцінці подій історичного минулого українського народу негативно вплинули на моральні цінності підростаючого покоління. Рівень масової культури досить низький. Культ насилля і розпусти практично заполонив наші екрани, де мало не на кожному каналі ми можемо побачити аморальні чи агресивні сцени. Зарубіжні фільми часто пропагують західну систему цінностей, виховувуючи у молоді культ споживацтва, прагнення до насолоди, вседозволеності.
У цих умовах постає необхідність розв’язання на державному рівні найгостріших проблем, пов’язаних з вихованням патріотизму та формування національної свідомості населення України як основи консолідації суспільства і зміцнення держави.
І особливу увагу потрібно приділяти саме молоді. Патріотичне виховання молоді сьогодні є одним з найголовніших пріоритетів гуманітарної політики в Україні, важливою складовою національної безпеки України. Ставлення владної еліти до виховання молоді на кращих зразках історії рідного народу, його досвіду, традицій, освіти та культури, вищих християнських ідеалів, є лакмусовим папірцем її справжніх намірів у будівництві соборної самостійної держави національного типу.

Метою національно-патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків.

Щоб досягти цієї мети, виховувати патріотів слід вже з дошкільного віку.

Патріотичне виховання дошкільників має вирішувати широке коло завдань. Це не лише виховання любові до рідного дому, сім’ї, дитячого садка, з якої зароджується любов до рідної країни, а й виховання шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят.

Питання змісту патріотичного виховання дошкільників та засоби, якими потрібно його здійснювати розглядалися на педагогічній раді «Виховуємо патріотів».

/Files/images/SAM_3669.JPG

Проблема патріотичного виховання дошкільників засобами декоративно-прикладного мистецтва розглядалася в ході педагогічного пробігу "Декоративно-прикладне мистецтво: традиції, звичаї українського народу"

/Files/images/SAM_3722.JPG

Педагоги, батьки та вихованці закладу взяли участь у щорічній благодійній акції "Хай Ангел в День Святого Миколая Вас від біди і зла охороняє". Воїнам АТО було передано від вихованців закладу печиво, солодощі та необхідні речі.

/Files/images/DSC09840.JPG

Вихованці закладу взяли активну участь у акції, ініційованій управлінням освіти і науки, виготовили вітальні листівки, сувеніри, поробки до Новорічних та Різдвяних свят для захисників батьківщини.

/Files/images/DSC09842.JPG


В Україні я живу, Україну я люблю

В ході Різдвяних свят в закладі пройшов Тиждень українознавства. Зберегти та примножити традиції нашого народу, формувати у вихованців уміння свято зберігати любов до рідної землі і народу, до материнської пісні та нородної культури - такою була мета Тижня.

Діти закріпили знання про державні та нородні символи України, традиції та звичаї рідногго краю, розглянули національний одяг, посуд, ознайомилися з магічною силою оберегів. Завершальним етапом тематичного тижня стало свято "Різдвяні розваги", під час якого діти гралися в народні ігри, співали віншувальних пісень, згадали народні традиції, звичаї, обряди. Адже, саме в них сконденсована багатовікова культура українського народу, яка живить духовність, ідейність, моральність, естетику кожної людини.

/Files/images/DSC00020.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 291

Коментарi